Dokumenty przy udzielaniu szybkiej pożyczki

Szybkie pożyczki, w ciągu kilku lat zyskały bardzo na popularności. Czy to na święta, czy to gdy brakuje nam do pierwszego Polacy chętnie korzystają z usług firm świadczących szybkie pożyczki. Pieniądze, jak sama nazwa pożyczek na to wskazuje, są szybko dostarczane do naszego domu. Jakie wymagania musi spełnić osoba starająca się o szybką pożyczkę? Firmy świadczące tego typu usługi starają się jak najbardziej wychodzić naprzeciw swoim klientom i nie żądają już praktycznie żadnych zaświadczeń. Co istotne w przypadku pożyczki z banku musimy określić jej cel. Nie każdy chce dzielić się z innymi tym na co zamierza wydać pożyczone pieniądze. Przy szybkiej pożyczce nikomu i z niczego nie musimy się tłumaczyć.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Wystarczy podać sumę pieniędzy. Dokumenty jakie są nam niezbędne do otrzymania tego typu pożyczki zależne są od firmy, do której się udamy. Na rynku coraz więcej jest firm reklamujących się pod szyldem ‘szybkie pożyczki bez BIK-u’. Oznacza to, że firma nie sprawdza naszych możliwości kredytowych. Często jedynym wymaganym od nas dokumentem jest dowód tożsamości. W przypadku gdy mamy inne miejsce zamieszkania od zameldowania, pożyczkodawca może chcieć dokumentu poświadczającego dane adresowe. Jak pisze na stronie jednej z firm udzielających szybkich pożyczek, aby taką uzyskać, należy być osobą pełnoletnią posiadającą dochód. W wymaganych dokumentach, zaświadczenie o dochodzie nie jest już jednak wymagane! Wskazuje się na to, iż tylko w niektórych przypadkach występuje konieczność okazania takiego zaświadczenia.

Od czego zależy konieczność wykazania dochodu, trudno powiedzieć, ale być może jeśli wcześniej braliśmy pożyczkę z określonej firmy i mieliśmy problemy ze spłatą wówczas może wymagane będzie takie zaświadczenie. Oprócz dowodu osobistego zainteresowany pożyczką musi wypełnić krótki wniosek. Może to zrobić telefonicznie bądź przez internet. Podsumowując, jeśli mamy w planach wzięcie szybkiej pożyczki wystarczy nam sam dowód osobisty i nie powinno być większych problemów z jej uzyskaniem.