Bez Bik

Na rynku coraz więcej jest firm, które reklamują się pod hasłem: „szybkie pożyczki bez bik”. Nie każdy jednak wie co to jest bik. Rozwijając skrót jest to Biuro Informacji Kredytowej. Biuro to jest instytucją, która powołana została do życia w 1997 roku. Założycielami są banki oraz Związek Bankowców Polskich. Celem biura jest gromadzenie, przechowywanie oraz przetwarzanie informacji o zobowiązaniach jakie posiadają kredytobiorcy. Są to dane osób zobowiązanych wobec banków, a także Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych. Dane klientów banków oraz skok-ów mogą trafić do Biura Informacji Kredytowej już po złożeniu przez zainteresowanego wniosku o kredyt bądź zaciągnięciu zobowiązania. Informacje dotyczące naszych zobowiązań w biku-u są aktualizowane raz w miesiącu.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Często postrzega się Biuro Informacji Kredytowej jako instytucję, która prowadzi listę dłużników. Tak jednak nie jest. Jest to raczej monitoring tego jak spłacane są zadłużenia przez klientów. Ci jednak, którzy mają opóźnienia, stają się niewiarygodni dla banków, w związku z czym nie mają się co starać o pożyczkę w banku, gdyż z pewnością bank taki wniosek odrzuci. Zainteresowany pożyczką ma jednak możliwość skorzystania z firm świadczących usługi w zakresie pożyczek. Wiele z działających obecnie na rynku instytucji finansowych reklamuje się pod hasłem ‘pożyczki bez bik-u’. Firmy te, nie sprawdzają zaciągniętych przez nas zobowiązań oraz ich spłacania. W takiej firmie spokojnie otrzymamy pożyczkę bez większych formalności.

Oferta rynkowa jest dość szeroka, więc mamy z czego wybierać. Dostępne na rynku firmy działają również w internecie, proponując nam możliwość obliczenia kosztów pożyczki w określonej kwocie. Kalkulatory pozwalają nam na wybór odpowiedniej oferty. Firmy świadczące pożyczki bez bik-u nie mają dużych wymagań jeśli chodzi o formalności, w przeważającej większości wystarczy dowód osobisty i wypełnienie określonego wniosku. Wszyscy, którzy nie maja zbyt dobrej historii kredytowej skorzystać mogą z oferty pożyczek bez bik-u.